SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Serveringskorg 4343262
nr 434 3262
Serveringskorg
med handtag, Nysilver, Sent 1800-tal, längd: 31, höjd: 15
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
måndag 23 oktober 2006
kl 16:11:50
600 kr
450 kr
650 kr
700 kr
800 kr
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.